Lech Wałęsa Budapesten: „A demokrácia nem halt meg – csak éppen senki nem hisz már benne”

„A demokráciát nem megdönteni kell – megjavítani!” – vallja a baloldali, de kommunistaellenes Szolidaritás mozgalom kulcsfigurája, volt lengyel elnök.

„A demokráciát nem megdönteni kell – megjavítani!” – vallja a baloldali, de kommunistaellenes Szolidaritás mozgalom kulcsfigurája, volt lengyel elnök.
Trump tanácsadója és világhírű szakértők szólaltak fel – tudósításunk a Budapest Energy and Security Talks konferencia első napjáról.
Az új magyar kiberstratégia minden állampolgár védelmét szolgálja – ugyanis muszáj lépni, mert holnap már késő lesz.
Interjú Adam Lovingerrel, a Pentagon és a Fehér Ház nemrég Budapesten járt volt stratégiai elemzőjével.
Aki most Föld legnagyobb szigetén lép, az uralhatja a ritkaföldfémek világát – és ezzel a jövő háborúit is.
Trump kereskedelmi politikája és Kína stratégiai válaszlépései: Hogyan alakul az új gazdasági világrend? – tudósításunk a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rendezvényéről.
„Kína, az USA és az EU: A konnektivitás globális versenye” – tudósításunk a Ludovika Fesztiválról.
A figyelemfelkeltő film az amerikai konzervatív gondolkodás megújulását és a modern totalitarizmus veszélyeit tárgyalta.
Travis Brown és Rod Dreher szerint a transzmozgalom nem jogharc, hanem egy modern totalitárius ideológia, amely vallásos hevülettel formálja át a valóságot – a gyerekek kárára.
Pászkán Zsolt úgy látja, George Simion diadala rendszerszintű politikai válságot mutat Romániában.
Miközben az USA és Kína száguld, az EU egy bonyolult MI-rendelettel hátráltatja saját techiparát.
Terrorizmus, vízmegosztás és hadikészültség sodorta az atomhatalmakat háborús szakadék szélére.
A Norvég Alap nem önkéntes hozzájárulás Norvégia részéről, hanem az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodás szerinti kötelezettség, vagyis: jár Magyarországnak.
Sayfo Omar szerint a Hamász hatalma nem csak izraeli támadások, hanem saját lakosságának elégedetlensége miatt is recseg-ropog.
A jog vagy a politika győz? Az izraeli miniszterelnök magyarországi látogatása forró kérdéseket vet fel.
Miért maradt titokban Ukrajna amerikai támogatása, és mi vár ránk a jövőben? Szakértőt kérdeztünk.
A magyaroknak és az íreknek ugyanazok a problémái, mondta lapunknak a Gript nevű, független, migrációkritikus ír portál főszerkesztő-helyettese, aki bírálta az ír kormányt és az EU-t is.
Mit taníthat nekünk néhány brit értelmiségi délszláv-álma a mai Ukrajna-politikáról? Szeghő Patrik történelmi könyvéből kiderül: a brit külpolitikai gondolkodás sokkal következetesebb, mint gondolnánk.
Az MVM-et csuklóztatják, miközben Putyin emberei vígan dolgoztak a legnagyobb román katonai projektben.
A szovjet elvtársak a korban sci-fibe illő "buborékmemória" megszerzéséért bármire képesek lettek volna – Gyömbér Béla új könyve a magyar és az amerikai hírszerzés játszmáját mutatja be; a szerző lapunkkal kulisszatitkokat is megosztott.